NOVINKY

arr3Ecce panis angelorumEcce panis angelorum Výtvarné umění pozdního středověku v kontextu eucharistické devoce v Kutné... arr3MOSTY A PROPASTIMůže opravdu existovat umělecká tvorba bez podpory racionální a strukturované reflexe, anebo může...

KONTAKTY

nakladatelství HALAMA
Klaricova 888/5
370 04 České Budějovice
tel: +420 607 557 977
napište nám

Vítáme vás na stránkách nakladatelství HALAMA

Ve spolupráci s Národním památkovým ústavem vydáváme knihu Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii. První vydání vyšlo v roce 2008 v poměrně malém nákladu a bylo velmi rychle rozebráno - toto druhé vydání je mimo jiné reakcí na některé nepravdivé a tendenční informace, které se objevily kolem předků prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga. Kniha se věnuje dějinám rodu od 17. do druhé poloviny 20. století a zaměřuje se na výzkum schwarzenberského dědictví (od kulturní krajiny, přes stavební památky až po relikty sociálně-ekonomického systému), historii významných osobností rodu, jejich veřejných aktivit i životního stylu.

Studie jsou plodem širokého spektra 44 autorů, od terénních památkářů a archivářů až po univerzitní profesory zejména z českých zemí, ale i Slovenska, Maďarska a Bavorska. Toto vydání pak obsahuje nově kompletní rodokmen Schwarzenbergů v Čechách a texty tří deklarací české šlechty z let 1938 a 1939, které jsou zde otištěny v plném znění. Kniha má bohatý obrazový doprovod.

Nabízíme vám KOMPLETNÍ SERVIS V OBLASTI GRAFICKÉ ÚPRAVY, SAZBY, PŘEDTISKOVÉ PŘÍPRAVY A TISKU KNIH, publikací či brožur i dalších tiskových materiálů. Během minulých patnácti let jsme kromě vlastní vydavatelské činnosti zajistili kvalitní grafické zpracování a ofsetový tisk mnoha publikací od standardních vydání až po bibiofilie a elitní ediční řady. Samozřejmě pro vás rádi vytvoříme i reklamní materiály, vizitky, katalogy nebo billboardy. Více o těchto službách naleznete v sekci Nabídka služeb. Rádi vás přivítáme v okruhu našich klientů.

Tyto stránky nefungují jako E-SHOP, maloobchodní prodej knih je pouze naší doplňkovou aktivitou. Všechny naše nově vydávané tituly najdete knihkupectví Kosmas i u dalších knihkupců - z kamenných knihkupectví obzvláště doporučujeme knihkupectví Juditina věž v Mostecké ulici 1 přímo na počátku Karlova mostu, kde můžete najít i některé naše starší tituly, které v běžné distribuci již nejsou (v případě, že sháníte některou z knih vydaných před rokem 2005, obraťte se na nás prosíme pomocí e-mailu, většina z nich je však již vyprodána).

Některé z titulů, na jejichž vydání jsme se podíleli pouze jako autoři grafické úpravy, v distribuci nemáme a pokud máte o ně zájem, musíte se obrátit na instituci, pro kterou jsme daný produkt připravovali. V případě potřeby Vám můžeme poskytnout kontakt.

Dějiny české literatury
běžná cena 700 Kč

naše cena 354 Kč

img


Studie k teorii fikce
běžná cena 1 150 Kč

naše cena 940 Kč

img